Homeopatska detoks terapija – Drugi deo sa Tonom Jansenom

ton_jansen

12-14. septembar 2014.

O predavaču:

Ton Jansen je studirao je antropozofsku homeopatiju u Holandiji. Od 1988. godine radi kao homeopata i član je Holandske asocijacije za klasičnu homeopatiju (NVKH). Od 1993. godine radi na razvoju nove vrste homeopatske terapije zvane Homeopatska detoks terapija. Bio je dugogodišnji saradnik Tinusa Smita i zajedno su primenjivali detoks terapiju u tretmanu autizma. Ton Jansen je detoks homeopatsku terapiju počeo da primenjuje po istim principima i u tretmanu različitih hroničnih bolesti kao što su MS, ME, reumatizam, fibromijalgije, lajmska bolest, kancer, migrena, epilepsija, astma, PMS, ADHD, ADD, fobije, anksiozni poremećaji, autizam i dr.

Ova vrsta terapije bazirana je na upotrebi homeopatskih sredstava u kombinaciji sa ortomolekularnim suplementima. Terapija je upotpunjena sa klasičnom homeopatijom po tačno određenim principima i protokolima.

Svojom metodom postigao je zavidne rezultate u svojoj praksi. Pored svoje prakse, bavi se i podučavanjem homeopata o ovoj posebnoj metodi. Antropozofija kaže “poznavati sebe”, što je i Tonovo viđenje osnove svakog procesa iscelenja. Ton je autor dve knjige: ‘The healing essence of the plant’ i ‘The healing essence of the tree’.

Cena seminara:

Kotizacija za uplate do
22.8.2014.

Ako izvršite uplatu za seminar nakon 22.8.2014. cena seminara se uvećava za 20evra i iznosi:

Članovi homeopatskih udruženja Članovima Udruženja “Hahnemann” odobrava se poseban popust

160 €

180 €

Studenti škole “Hahnemann”

100 €

120 €

Ostali studenti homeopatije

110 €

130 €

Ostali

170 €

190 €

Jedan dan seminara

80 €

100 €

Članovi homeopatskih udruženja moraju doneti člansku kartu na uvid.Ukoliko ne dođete na seminar nepovratni deo kotizacije iznosi 50 €.

Popust za članove Udruženja “Hahnemann”:

• koji su članovi, neprekidno, duže od 5 godina popust 20%, tj. 130 €
  • koji su članovi, neprekidno, 3-5  godina popust 15%, tj. 135 €
  • koji su članovi, neprekidno, 1-3  godina popust 10%, tj. 145 €

Popusti važe samo za uplate do 22.8.2014. godine,

Prijave:

• telefonom: (+381) 21/451-567;

Uplate:

• u Novom Sadu u Udruženju za homeopatiju „Hahnemann“, Bulevar oslobođenja 37
  • u Beogradu: u “Perihard inženjeringu”, Kneginje Zorke 24. Radnim  danima od 08.00 do 17.00

Mesto održavanja: Sremski Karlovci, Hotel „Dunav“

Jezik: Holandski, uz obezbeđen prevod na srpski

***

Iskustvo dr Vesne Vuković nakon primene Homeopatske detoks terapije  u svojoj praksi

OD SEMINARA DO DANAS

Napomena: Prvi deo seminara održan je u novembru 2013. godine, drugi deo seminara zakazan je za septembar 2014. godine.

Od seminara do danas, u Detox-terapiju, uključilo se preko 20-oro dece i 10 odraslih.

Deca su imala poremećaje razvoja, osim jedne 11-o mesečne bebe koja je imala ekcem i često oboljevala od respiratornih infekcija. Poremećaji razvoja zbog kojih su dolazila deca, svedeni su na sledeće dijagnoze: Autizam, D.mellitus (9 godina star dečak)+disfazija, MR+Epi, DCO+MR, Laxitas ligg.general sa hipotonijom, Down sindrom.

DETOX-terapija: Polyvaccinae, Polyvaccinae+MMR, HepB, Poly-IVF, Poly-antibiotic, Generalna anestezija, Poly-kontraceptivi, Gynipral.

Neka deca su pre detox-terapije uzimala homeopatske lekove (mesec dana): Op, Bor, Mur-ac, Bar-c, Nux-v.

REZULTATI:

• Deca su redovno pohađala vrtić ili školu i „nijednom se nisu razbolela, mada su sklona infekcijama“.
  • Dečak sa Epi, nije imao nijedan napad.
  • DCO dete je postalo „mekše“, ovladalo stepenicama i slaganjem puzzla, a hipotonično dete se popelo na stolicu, pa i na sto, i počelo da čuči.
  • Deca su počela da govore, poboljšala im se koncentracija, razumevanje izgovorenog, počela su da se stide ili da prilaze drugoj deci, da se igraju, vladaju loptom ili olovkom.
  • Bebi od 11 meseci, tokom prve 2 nedelje terapije, nikla su 4 „prva“ zuba (njegovom autističnom bratu, prvi zubi su nikli u 18. mesecu).

Tokom terapije bilo je i: velikih regresija sa nevoljnim umokravanjem i defekacijom, poremećenog ritma spavanja, čestih „razboljevanja“ u vidu skoka temperature, puno sekreta iz nosa, kašlja, upala ušiju, afti, herpesa, generalizovanih „eczema“, dijareja… čak i jedan „epi“ napad. Sve ove „teške“ reakcije su propraćene laboratorijskim analizama, pregledom lekara specijaliste i EEG pregledom, i svi nalazi, tako burnih kliničkih slika, bili su uredni. Osim fizičkih tegoba, deca su bila vrlo emotivno nestabilna… „plače bez razloga“… „smeje se po ceo dan“… „negativističan“… „vrišti“… IVF-dete je u 3 navrata demoliralo sobu, na 1M.

• HepB je odraslima, i deci, doneo izražen bes, probleme sa očima i puno, različitih ekskoriacija na koži.
  • Poly-kontraceptivi su „skinuli“ ciste sa jajnika i očistili grliće, „izlečili“ jedan „Lichen“, a jedna pacijentkinja je izjavila: „Dobro se osećam u svojoj koži, uprkos bolnim bubuljicama na leđima“.

Ovo je najkrace što sam mogla da svedem svoju radost zbog lepih rezultata i mogucnosti za dalji tretman.

dr Vesna Vuković
Homeopata

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: