Ton Jansen

SEMINAR – Ton Jansen – trodnevni seminar od 22 – 24. novembar 2013. u Novom Sadu.

Homeopatska detoks terapija

Ova vrsta terapije bazirana je na upotrebi homeopatskih sredstava u kombinaciji sa ortomolekularnim suplementima. Terapija je upotpunjena sa klasičnom homeopatijom po tačno određenim principima i protokolima. Svojom metodom postigao je zavidne rezultate u svojoj praksi.

„Homeopatsku detoks metodu koristim par poslednjih godina, ali mogu reći dosta nespretno. Razlog tome je što nisam imala priliku da uživo čujem ni jednog predavača ove metode. Moje znanje je zasnovano isključivo na pročitanim knjigama i člancima. Bez obzira na moje ograničeno poznavanje protokola po kojem se daju detoks homeopatski preparati, u praksi sam videla da metod zadivljujuće radi uz pravoodabrani simillimum. Moje najveće kliničko iskustvo u primeni detoks homeopatske metode je u tretmanu dece sa problemima u razvoju.

Ton Jansen koji je bio dugogodišnji saradnik Tinus Smita će nam prikazati na seminaru Homeopatsku detoks terapiju koja je nastala iz CEASE terapije kao proširena metoda.“

Tijana Ružić, Novi Sad

Mišljenje kolega:

“Slažemo se da je poznavanje homeopatske detox terapije korisno za homeopatsku praksu uz određivanje similimuma kao osnovne terapije. Mi već nekoliko godina koristimo prednosti ove terapije kao intermedijalnu terapiju koja se sprovodi u toku našeg rada.

Homeopatsku detoks terapiju smo počeli da koristimo nakon seminara koji održala Mira Beattie u organizaciji Simillimuma, u Beogradu 2011. godine.

Kroz naše iskustvo smo uvideli očigledne rezultate, pogotovo u detoksikaciji hepatobilijarnog trakta, nakon kojih su rezultati potvrđeni i ultrazvučnom dijagnostikom, u smislu potpune razgradnje hepatokalkulusa.

Detoks terapija pospešuje podmlađivanje organizma koje se postiže osnovnom terapijom – sa similimumom.

Homeopatski tim:
Dr Mirjana Živanov Dr Stojan Primović

***

Obzirom na inovativnost i značajnost teme, kao i predavača, pripremljen je štampani materijal koji će vam olakšati praćenje predavanja i omogućiti da ponesete sa sobom obilje informacija i saznanja. Materijal je pripremljen kao priručnik u mekom povezu.

• Datum: 22 – 24. novembar 2013. – 09.00 am – 18.00 pm
  • Mesto održavanja: Hotel „Dunav“, Sremski Karlovci, Dunavska 5,  www.hoteldunav.co.rs
  • Registracija učesnika seminara sa Tonom Jansenom obaviće se u petak 22. novembra,  od. 8.20h do 8.50h.

• Početak seminara 22.11.2013. u 9.00h

Polaznici – Kotizacija

• Diplomirane homeopate – 180 €
  • Studenti škole homeopatije “Hahnemann“ – 120 €
  • Ostali studenti homeopatije – 130 €
  • Jedan dan seminara – 100 €

Nepovratni deo kotizacije iznosi 50 eur.

Prijave:

• telefonom: (+381) 21/451-567;

Krajnji rok za prijavu 20.11.2013.

• u Novom Sadu u Udruženju za homeopatiju „Hahnemann“, Bulevar oslobođenja 37
  • u Beogradu: u „Perihard inženjeringu“, Kneginje Zorke 24. Radnim danima od 08.00 do 17.00

Mesto održavanja: Sremski Karlovci, Hotel „Dunav“

Jezik: Holandski, uz obezbeđen prevod na srpski

***

PROGRAM SEMINARA SA TONOM JANSENOM, 22-24. NOVEMBAR 2013.

I DEO

1. dan

Uvod: pojašnjenje homeopatske detoks terapije

• Razvoj ove metode (pominjanje Tinusa Smitsa)
  • Zašto koristiti ovaj novi protokol, prednosti.
  • Šta je novi protokol, objašnjenje kada koristiti koji protokol (4×4 , 4×2 , 4×1 (= 4 potencije x (4-2-1) granule). Objašnjeno u Nastavnom planu.
  • Tretiranje uzroka: kojim detoksom početi? Da li je uvek potreban detoks?
  • Uvod u hijerarhiju u tretmanu toksičnih supstanci

Objašnjenje metode uz nekoliko video slučajeva (laki slučajevi sa problemima nakon vakcinacije).

2. dan

• Dalje pojašnjenje hijerarhije.
  • Detoksikacija u kombinaciji sa konstitucionim tretmanom.
  • Važnost ortomolekulske podrške kroz nutritivne suplemente.

Objašnjenje metode uz nekoliko video slučajeva (srednje teški slučajevi sa problemima nakon vakcinacije, antibiotika).

3.dan

• Objašnjenje šta Ton bira da detoksikuje prvo.
  • Prostor za uživo uzimanje slučaja (pacijent mora da govori engleski), vi treba da ga zakažete. Ili papirni slučaj nekog od učesnika…

Brojni video slučajevi.

Satnica:

• Prijava 8.20-8.50
  • Početak: 9.00
  • Kafe pauza
  • Nastavak
  • Pauza za ručak: 13.00 – 14.00
  • Nastavak 14.00
  • Kafe pauza
  • Nastavak,    do 17.00

Napomena: Termini kafe pauza nisu definisani, prilagođavaće se toku predavanja.

U očekivanju Vaše prijave i skorog susreta, srdačno vas pozdravljamo.

O predavaču:

Ton Jansen je studirao je antropozofsku homeopatiju u Holandiji. Od 1988. godine radi kao homeopata i član je Holandske asocijacije za klasičnu homeopatiju (NVKH). Od 1993. godine radi na razvoju nove vrste homeopatske terapije zvane Homeopatska detoks terapija. Bio je dugogodišnji saradnik Tinusa Smita i zajedno su primenjivali detoks terapiju u tretmanu autizma. Ton Jansen je detoks homeopatsku terapiju počeo da primenjuje po istim principima i u tretmanu različitih hroničnih bolesti kao što su MS, ME, reumatizam, fibromijalgije, lajmska bolest, kancer, migrena, epilepsija, astma, PMS, ADHD, ADD, fobije, anksiozni poremečaji, autizam i dr.

Ova vrsta terapije bazirana je na upotrebi homeopatskih sredstava u kombinaciji sa ortomolekularnim suplementima. Terapija je upotpunjena sa klasičnom homeopatijom po tačno određenim principima i protokolima.

Svojom metodom postigao je zavidne rezultate u svojoj praksi. Pored svoje prakse, bavi se i podučavanjem homeopata o ovoj posebnoj metodi. Antropozofija kaže „poznavati sebe“, što je i Tonovo viđenje osnove svakog procesa iscelenja. Ton je autor dve knjige: ‘The healing essence of the plant’ i ‘The healing essence of the tree’.